czwartek, 25 kwietnia 2013

Podaruj uśmiech Karolkowi

Poniższy "gotycki" komplet postanowiłam podarować na aukcję charytatywną dla Karolka - wyjątkowego chłopca, któremu wspólnie możemy pomóc. Wszelkie informacje o Karolku znajdziecie klikając w poniższy baner.


Możecie się przyłączyć ofiarując swoje prace na aukcję lub licytować wybrane przedmioty. Ja zapraszam do licytowania oryginalnej koralikowej "gotyckiej" biżuterii :)

>> Link do aukcji <<

Przygotowałam komplet składający się z kolczyków i wisiora. Całość wykonana jest ręcznie techniką beadingu - z drobniutkich, najwyższej klasy koralików japońskich TOHO.

Kolczyki to oplecione koralikami kryształki Rivioli Svarowskiego. Pięknie połyskują. Zawieszane są na posrebrzanych biglach angielskich.Natomiast naszyjnik to opleciony kaboszon z ciekawym wzorem. Zawieszony jest na skręconym koralikowym łańcuszku, również ręcznie wyplecionym.

 


Całość utrzymana jest w kolorystyce i formie przywodzącej na myśl piękne gotyckie wnętrza. Wzór na naszyjniku przypomina budzące zachwyt rozety w portalach gotyckich świątyń. Ciemne szpiczaste zakończenia odzwierciedlają charakterystyczne sterczące detale wieńczące kolumny, gzymsy, narożniki i wieżyczki gotyckich budowli (tzw sterczyny), a poskręcany łańcuszek przypomina krzyżowo-żebrowe sklepienia albo kolumny (tzw. służki). Nie brakuje również odniesienia do kwiatowych ornamentów, tzw kwiatonów czy innych motywów charakterystycznych dla tego pięknego stylu architektonicznego. Dlatego też postanowiłam zgłosić "gotycki" wisior (którego dopełnieniem są kolczyki) na Wyzwanie Kreatywnego Kufra pt. "Gotyk"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz